Montáž záhradnej dekoračnej nádoby

Pripojenie záhradnej dekoračnej nádoby na zvod zo striech

Ak sme si zakúpili záhradnú dekoračnú nadobu a chceme ju aj efektívne ekologicky a hlavne ekonomicky využívať, musíme ju napojiť na dažďový zvod (ľudovo odkvap). Nádobu samozrejme môžeme dopĺňať aj mechanickým napúšťaním hadicou, avšak to v dnešnej dobe nieje ekonomické a z pohľadu zavlažovaných plodín ani ekologické, veď voda z vodovodu často obsahuje pridávaný chlór.

Prvým krokom je zmeranie veľkosti zvodu a určenie či ide o kruhový alebo obdĺžnikový žľab. Väčšina zberačov je však univerzálnych.

filter-s-ventilom5 filter-s-ventilom7 filter-s-ventilom2 filter-s-ventilom6

Na trhu existujú rôzne druhy zbieracích filtrov. Nám sa osvedčil  zbierací filter ktorý máme v ponuke od firmy 3P technik zachytáva hrubé nečistoty, ako sú listy a konáre, je  určený na zber dažďovej vody pre menšie strešné plochy (až 50 m²), možnosť pripojenia na takmer každý zvod – flexibilné pripojenie od 68 mm do 100 mm,  filter má nainštalovaný stop ventil, je možné riadiť dodávku vody.

Ďalším krokom je vyvŕtanie otvoru do žľabu vŕtačkou a napojenie filtra do žľabu a ďalej napojenie spojovacej hadice s priemerom 32 mm a následne pomocou súpravy Easy fix comfort vyvŕtanie otvoru do záhradnej dekoračnej nádoby. easyfix-comfort2

Plastové filtre firmy 3P technik ponúkame v dvoch farbách hnedej a sivej a tie si môžete kombinovať s farbami vašich nádob.

Vodu z napustenej nádoby získavame otočením výpustného ventilu, ktorý máme v ponuke tiež v dvoch farbách a to chrómovej a mosadznej. Otvory na výpustné ventily sú už predvŕtané výrobcom.

_vyr_372vodovodny-kohutik-chrmovy príslušenstvo

Pred zimou je potrebné záhradné dekoračné nádrže vypustiť úplne pomocouvypúšťacej hadice, pričom otvor je takisto výrobcom predvŕtaný na zadnej strane nádrže. V tomto prípade je výhodou ak je dekoračná záhradná nádoba nad úrovňou zeme alebo na podstavci.